Ara

Belirsizlik Dalgasını Sürmek - Revati Dolunayı (Vedik Astroloji)Son zamanlarda endişeli ve temelsiz hissediyorsanız, yalnız değilsiniz.


Zorlu birkaç hafta olmuş olabilir, ama inancınızı koruyun: 15 Ekim 2016 (9:23 p.m. PT) Dolunayı beraberinde yeni bir uyum ve bolluk dönemi getirerek, korku ve endişe gölgelerini dağıtarak, gezegeni çok ihtiyaç duyulan bir miktar şifalı ışık ile yıkayacak.


Hindistan'da Sharad Purnima olarak bilinen bu Dolunayın, zenginlik ve refahın Hindu Tanrıçası Lakshmi'ye bir geçit açtığı söylenir. Lakshmi'nin ilahi dişi, ya da shakti,  etkisi bedenimizi zehirlerden temizleyerek ve hayatımızdaki zenginlik akışını arttırarak Ay'ın parlak ışıklarını doldurmak olacak. Eğer evren sizi geri tutuyormuş gibi göründüyse ya da yerinizde sayıyormuş gibi hissettiyseniz, bu ayki Dolunayı tam da çareyi sunacak.


Hindistan'da Lakshmi'nin gece gökyüzünü Amrita Barkha olarak bilinen bir nektar yağmuru ile yıkadığı söylenir. Bu  göksel nektarda açık kremsi renkler giymek ve tatlı sıvılar pişirmek gibi ay banyosu yapmak da çok faydalıdır.


Kendi nektar-dolu "ay sütü"nüzü yapmak için bir bardak tatlandırılmış herhangi tip bir sütü (mandıra ürünü olması gerekmez) Dolunay gecesi dışarıda bırakın ve sağlık, zenginlik ve refah arttırmak için arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın. Hindistan'da genelde, evde yapabileceğiniz tatlı bir sütlaç Kheer kullanıyorlar.


Son haftalarda, Zaman Yılanı ya da Kala Sarpa Yoga olarak adlandırılan bir oluşumun etkisi yüzünden, gerginlikler tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştı. Yılanın gücü (Rahu) arttıkça çatışmalar, stresler ve beklenmeyen olaylar yükseldi. Ama Kala Sarpa Yoga bilinçte güçlü kaymaları körükleme ve değişim temposunu hızlandırma gücüne de sahiptir, o yüzden dalgayı sürün ve faydalarını görün.


Yıldız Zodyağı'nın en son açısında konumlanan bu Dolunay,  Balık'ın kuyruğunu, Revati olarak bilinen yıldızı transit geçer. Revati'nin birincil etkisi sevgi ve uyuma ilham verirken - ve çobanın kaybolan hayvanlarını eve döndürürken - aynı zamanda huzursuzluk hisselerini de yukarı çıkarabiliceğinden kendinize sağlıklı bir doz şefkat verin.Balık'taki 29 dereceli konumu ile bu Dolunay radikal değişiklik doruğuna denk düşer.


10 p.m. PT'de, ay doluluk zirvesine ulaştıktan tam 40 dakika sonra, gandanta olarak bilinen göksel alacakaranlık bölgeye geçecek. Bu öngörülemeyen doruk pozisyonu, özellikle ateşli Mars ve onun şokları getirmesiyle ünlü Uranüs bağlantısının etkisi ile, garip ya da beklenmedik bir dizi olay patlatabilir.


Ama bu şoklar, Revati Dolunayının beraberinde getirdiği olumlu değişimlerin ve yeni fırsatların ev sahipliği ile karşılaştırıldığında hafif hissedilecek. Son ayki tutulmadan beri baskıyı hissedyorsanız, yakında biraz rahatlama elde edeceksiniz. Yeni bir bolluk ve bereket çağına hoşgeldin demeye hazırlanın ve bir sonraki seviyeye ulaşana kadar belirsizlik dalgasını sürün.


Kaynak : http://yoganonymous.com/riding-the-wave-of-uncertainty-revati-full-moon-vedic-astrology

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör