Ara

Kundalini Yılanının Yeni Ay'ı (Vedik Astroloji)

En son güncellendiği tarih: 5 Kas 2018


*yoganonymous.com / Anandashree Kari Field'den çeviridir


Sinirli mi hissediyorsun? Karma karışık ve dolaşık? 2016'nın huzursuz edici yazı yoğun yeni bir dönemece girmek üzere. 


2 Ağustos (1:44 p.m.)' taki yeni ay - eğer şifa veren zehrine hazır isek - bizi özgürleşmenin ışığına taşıyacak güçlü bir ilaç yönetir.


Yeni ay, Ashlesha, bilgeliğin kundalini yılan yıldızı olarak bilinen gökyüzü alanında olacak. Bu mistik naga-yılan müthiş bir iyileşme gücü sunar. Bilinçaltı bölgesi boyunca sürünürken, gizli korkuları ve arzuları ortaya çıkarır ve nihayetinde bizi güçsüz bırakan inançlardan özgür kılar.


Ashlesha, sulu Yengeç burcunda süptil bir okyanusun kenarına konumlanmıştır ve ateşli Aslan burcuna geçiş kapısı olarak hizmet eder. Vedik Astroloji'de biz bu önemli noktaya "karmik düğüm" anlamına gelen gandanta deriz. Zodyak'ta bir kırılma noktası ve dönüşümün önemli bir eşiğidir. Bu Lunar döngü kendi düğümlerimizin - alışkanlıklarımız ve negatifliklerimizin üstesinden gelmek ve cehalet karanlığına ışık yaymak için bir fırsat sunuyor.


Bu yeni ay tüm ruhani pratikleri, özellikle yoga ve meditasyonu destekliyor. Bununla birlikte istenmeyen kundalini tipi deneyimler bu zamanda daha muhtemel olduğu için rehbersiz Tantrik uygulamalar konusunda dikkatli olun.


Hatırlayın ne zaman ışık artar, aynı şekilde gölgeler de artar. Yüksek derecede hassas bireyler için bu yeni ay stresli hissettirebilir, özellikle anksiyete ve depresyon şikayeti olanları. Eğer boğulmuş hissediyorsanız kendinize çok yüklenmeyin ve bu zamanda ızdırap çeken birini tanıyorsanız ona erişmek ve destek vermek için tereddüt etmeyin.

Bu yeni ayda ilaçlar - aynı şekilde zehirler - güçlerinde büyürler. Bitkisel ve homeopatik çarelerin yanı sıra farmasötik ilaçlar harika sonuçlar verebilir. Gene de  dikkatli olun, yanlış kullanıldığında ilaç zehirdir. Ashlesha yeni ayı boyunca psikoaktif ya da zihin halini değiştiren ilaçların kullanılması önerilmez.

Kişisel düzeyde bu yeni ay döngüsü hepimiz için bir uyandırma çağrısıdır. Bu günlerde kalbinle iletişim kurmak için zaman ayır. Reddettiğimiz gölge taraflar dahil olmak üzere kendimize ve dünyaya karşı olan tutumlarımızı samimiyetle yeniden yapılandırabileceğimiz bir zaman bu. Bu yeni ay bize korktuğumuz zehrin aynı zamanda nasıl güçlü iyileştirici bir ilaç olabileceğini gösteriyor.


Kaynak: http://yoganonymous.com/new-moon-of-the-kundalini-snake-vedic-astrology

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör